+420 728 743 034 Kutvirtova ul. 150 00, Praha 5

VÝSLEDKY TÝMŮ TJ RADLICE V SOUTĚŽÍCH DRUŽSTEV

Autor:

Sezóna soutěží družstev 2017 je u konce a tak vám přinášíme zhodnocení této sezóny a výsledky všech týmů TJ Radlice.

Soutěže družstev začali letos už poslední víkend v dubnu, kdy se rozjel dvouměsíční kolotoč utkání, kde měl klub TJ Radlice přihlášeno celkem 16 družstev.

Celkem se tedy za za tyto dva měsíce odehrálo 108 utkání ! Jelikož jsme před sezónou měli většinu týmů v soutěžích, kde jsme je chtěli mít tak jsme žádný velký počet postupujících/sestupujících týmů nečekali a přesně tak to nakonec i dopadlo.

Od prvních kol se naše týmy začaly usazovat na příčkách ve středech tabulek a všechno šlo podle plánů. U některých týmů (´´C´´ a ´´D´´ týmy) se nám bohužel nevyhnuly omluvy některých hráčů, a tak jsme občas museli poslat tým na utkání nekompletní. Vždy jsme se snažili, aby oslabení týmů co nejméně narušilo celkový výsledek daného týmu (aby jsme se kvůli nekompletní sestavě nedostal do sestupujících problémů). Nakonec jsme skončili s bilancí 14 udržených týmů ve své soutěži, 1 postupující tým a 1 sestupující tým.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ VŠECH TÝMŮ :

tým dospělí ´´A´´ kapitánovaný Mojmírem Sosnou obsadil s bilancí 4:3 5. místo ve druhé třídě a tuto soutěž si hráči zahrají i v sezóně 2018

tým dospělí ´´B´´ byl od začátku sestaven na postup do první třídy, kapitán Pepa Sládek a jeho tým odehráli většinu sezóny ve stejném složení a s bilancí 7:0 se jim naprosto s přehledem podařilo postoupit do 1. třídy ! O postupu bylo rozhodnuto už kolo před koncem soutěže, kdy stačilo podle propočtů získat v předposledním utkání 5 bodů k postupu. Po dvouhrách bylo skóre nad Hanspaulkou 5:1 a postup byl potvrzen. Celému týmu k postupu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu !

tým dospělí ´´C´´ byl složen především z hráčů, kteří ještě patří do kategorie dorostu. Tito hráči nakonec s bilancí 2:5 udrželi tým ´´C´´ ve druhé třídě a příští rok si zahrají stejnou soutěž, ve které budou bojovat třeba i o vyšší pozice.

poslední tým dospělých ´´D´´ měl na starost Luboš Korbelář, který měl letos snad poprvé k dispozici na většinu mistráků kompletní tým. Po výhře ve třetím kole nad Hloubětínem bylo o udržení týmu ve 3. třídě v podstatě rozhodnuto a když se ještě přidalo vítězství v předpoledním kole na Bohemians tak bylo jasné, že i tento tým si zahraje stejnou soutěž i v následující sezóně.

V příští sezóně tedy budeme v dospělých přihlašovat 1., 2., 2. a 3. třídu a sestavování soupisek tak bude oproti letošní sezóně mnohem jednodušší.

 

tým dorostu ´´A´´ nastoupil nakonec do nejvyšší soutěže a v konkurenci s nejlepšími týmy v Praze obsadil s bilancí 2:5 6. místo, které zajišťuje udržení a místo v nejvyšší pražské soutěži i pro příští rok.

tým dorost ´´B´´ nastoupil do 1. třídy a po pár kolech bylo o udržení týmu rozhodnuto. Konečná bilance 4:3 zajistila tomuto týmu 5. místo.

tým dorostu ´´C´´ hrál svá utkání ve 2. třídě a s bilancí 3:4 nakonec hráči tohoto týmu obsadili 4. místo a v pohodě tak udrželi stejnou soutěž i pro příští rok.

Všechny týmy dorostu uhájily své pozice a zajistili tak stejné soutěže i pro sezónu 2018, kde budeme přihlašovat PŘEBOR, 1. a 2. třídu.

 

tým starších žáků ´´A´´ hrál svá utkání také v PRAŽSKÉM PŘEBORU a od začátku se nedařilo vyhrávat. Pak se po vítězství nad TJ Spoje Praha objevila naděje k udržení soutěže a nic nebylo do posledního kola rozhodnuto. Poslední zápas proti HAMRU se po úvodních 3 výhrách prohrál 3:6 a tým starších žáků ´´A´´ bohužel sestoupil do 1. třídy. Uvidíme, jestli se nám nepodaří PŘEBOR za 1. třídu vyměnit, protože věříme, že v příští sezóně by naděje na udržení byly mnohem větší.

tým starších žáků ´´B´´ nastoupil ke svým utkáním do 1. třídy a nebyl problém tuto soutěž udržet. S celkovou bilancí 4:3 obsadilo béčko starších žáků 4. místo.

tým starších žáků ´´C´´ byl přihlášen do 2. třídy a i zde byla stejná bilance jako u ´´B´´ týmu tedy 4:3 a jisté obsazení středu tabulky na 4. místě.

tým starších žáků ´´D´´ jsme přihlásili pro sezónu 2017 nově, aby zde získaly zkušenosti hráči, kteří zatím patří spíš do kategorie mladších žáků. Nakonec hráči tohoto týmu skončili na 6. místě s bilancí 1:5. I tato pozice by měla znamenat stejnou soutěž pro ´´D´´ tým v příštím roce.

Ve starších žácích týmy ´´B´´, ´´C´´ a ´´D´´ uhájily své pozice v soutěžích a věříme, že kdyby se ´´A´´ tým sešel v silnějším obsazení na některá utkání tak by se i PŘEBOR udržel. Uvidíme co se nám podaří pro sezónu 2018.

 

tým mladších žáků ´´A´´ vypadal po 2. odehraných kolech na bezproblémové udržení, ale přišly prohry ve 3 – 6 kole a o udržení se nakonec muselo bojovat v posledním mistráku na Konstruktivě, kde pod vedením Honzy Heyrovského vyhrál náš tým 7:2 a skončí tak s bilancí 3:4 na 5. místě.

tým mladších žáků ´´B´´ byl často oslaben, protože bylo potřeba přesunou hráče do ´´A´´ týmu. S touto skutečností se ale nakonec naše béčko popasovalo a hráči tohoto týmu udrželi stejnou soutěž s bilancí 2:5 a umístěním na 5. místě.

Pro sezónu 2018 budeme tedy přihlašovat 1. a 2. třídu a uvidíme, jestli nepřihlásíme třeba i tým ´´C´´, který by byl složen z hráčů, kteří letos hráli velice dobře v soutěžích přípravky.

 

tým přípravka ´´A´´ vedla Eliška Mikulová a v konkurenci ČLTK, silných Klánovic a kvalitního týmu Písnice si tým vedl velice dobře. Hráči zde získávali první zkušenosti, které se jim budou hodit v následujících sezónách. S bilancí 2:4 skončí tým na 4-6 místě (ještě nejsou všechny výsledky).

tým přípravky ´´B´´ který vedla Katka Peterková, byl složen z hráčů TŠ Čimice a TJ Radlice. V konkurenci Sparty, Olympu a Bohnic skončilo naše béčko na 4. místě s bilancí 4:3 a s těmito hráči budeme počítat do našich týmů mladších žáků pro příští rok.

Letošní tým přípravky si vedly velice dobře a většinou se oba týmy sešly v kompletní sestavě. Určitě se zkušenosti z této sezóny budou hodit do dalších let.

 

tým VETERÁNŮ – často nezmiňovaný tým veteránů vedený Janem Malinským hrál svá utkání ve 3. veteránské třídě. S bilancí 4:2 nakonec skončili radličtí veteráni na pěkném 3. místě a 3. třídu si tedy zahrají i v následující sezóně.

A vypadá to, že by se počet veteránských týmů mohl pro příští sezónu rozšířit – uvidíme.

 

VŠEM HRÁČŮ, RODIČŮM, TRENÉRŮM A VŠEM KTEŘÍ SE PODÍLELI NA PRŮBĚHU MISTROVSKÝCH UTKÁNÍ DĚKUJEME A TĚŠÍME SE, ŽE PŘÍŠTÍ SEZÓNA BUDE JEŠTĚ LEPŠÍ NEŽ TA LETOŠNÍ. DĚKUJEME TAKÉ VŠEM ZA ÚČAST NA ZAKONČENÍ SEZÓNY, KTERÉ PROBÍHALO V PŘÁTELSKÉ ATMOSFÉŘE A DĚTI SI NEDĚLNÍ ODPOLEDNE URČITĚ UŽILY.

VŠEM PŘEJEME KRÁSNÉ LÉTO A HODNĚ ÚSPĚCHŮ NA TURNAJÍCH JEDNOTLIVCŮ !